|
WSPARCIE TECHNICZNE
0 801 003 092
TWÓJ KOSZYK
Nowości Promocje Wyprzedaże SerwisSzkoleniaO firmieKontakt Download Forum Wiedza

 • Części serwisowe
 • Układy scalone, Pozostałe, Gniazda RJ45,
 • Mediakonwertery
 • RS-232/RS-485, PLC, VDSL,
 • Monitoring
 • Kamery IP, Rejestratory,
 • Światłowody
 • Konwertery, Tacki, GPON/EPON,
 • Szafy rack 10/19 cali
 • Szafki, Organizery, Patch panele,
 • Złącza
 • Typu SMA, Inne, Typu N,
  Chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym sklepie?

  MikroTik Bluetooth tag, zewnętrzny (TG-BT5-OUT)
  65,80 zł
  53,50 zł netto

  Dostępność: Chwilowy brak towaru
  Producent: MikroTik


  Możesz zarezerwować ten produkt po zalogowaniu.  Najtańsza dostawa: (pokaż wszystkie)
 • DHL (przedpłata) - 18,00 zł

 • MikroTik TG-BT5-OUT to zewnętrzny, mały i inteligentny tag Bluetooth przeznaczony dla MikroTików z serii KNOT lub innych urządzeń do śledzenia zasobów, telemetrii IoT. Posiada wbudowane czujniki temperatury i akcelerometr oraz baterię 550 mAh. Obsługuje formaty telemetryczne jak iBeacon, Eddystone i MikroTik. Idalnie nadaje się do śledzenia zapasów w pomieszczeniach.

  TG-BT5-OUT to nowy dodatek do sprzętu MikroTik. Tag Bluetooth to bardzo mały gadżet, który można przymocować do innego sprzętu. Tagi Bluetooth odgrywają ogromną rolę w topologiach IoT, w których Bluetooth jest używany do przesyłania danych na niewielkie odległości. tagi Bluetooth możnaz używać do śledzenia różnych obiektów w oparciu o bliskość. Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu tag będzie emitował pakiety reklamowe w telemetrii iBeacon, Eddystone lub Mikrotik (domyślny format pakietu) do bramy (na przykład KNOT). Pakiety te zawierają adres MAC używany do identyfikacji, a także dane telemetryczne – takie jak przyspieszenie, przechylenie i poziom naładowania baterii. Następnie brama przesyła ładunek pakietu reklamowego do zdalnego serwera przy użyciu protokołów MQTT lub HTTP. Domyślnie pakiety reklamowe są wysyłane co 5 sekund, ale można zmienić tę wartość według własnych upodobań. Na przykład, jeśli ustawisz interwał na 1 sekundę, bateria będzie zwykle wystarczać na 5 lat. Wbudowane akcelerometry mogą nie tylko wykrywać przyspieszenie (ruch), ale także rejestrować upuszczenie lub przechylenie urządzenia (wykrywanie swobodnego spadania).

  Wersja zewnętrzna tagów, posiada zakodowany adres MAC NFC i opcjonalne szyfrowanie AES. W przeciwieństwie do wersji wewnętrznej, tag zewnętrzny, poza akcelerometrem ma wbudowany również czujnik temperatury, który może być używany do monitorowania stanu. Dokładność ±0,5°C może być bardzo przydatna w logistyce w zimnym łańcuchu dostaw. TG-BT5-OUT posiada ulepszoną baterię 550 mAh, która wystarczy na około pięć lat (przy interwale wysyłania co 1s). Tag można przymocować na wszelkiego rodzaju powierzchniach i może pracować w zakresie temperatur od -20°C do 85°C. Zewnętrzna wersja tagów BLE jest całkowicie szczelna, odlewana w formach klasy przemysłowej, co zapewnia jej solidną klasę ochrony IP69k. Innymi słowy, Tag jest pyłoszczelny – nic nie dostaje się do środka i jest w pełni zabezpieczony przed pryskaniem pod wysokim ciśnieniem z bliskiej odległości w wysokiej temperaturze. Idealny do przemysłowych systemów telemetrycznych lub do śledzenia wszelkiego rodzaju ciężkiego sprzętu i materiałów na placu budowy.

  Przykład zastosowania: Jeśli masz bramę KNOT w różnych częściach placu budowy, możesz użyć tagów do zlokalizowania narzędzi budowlanych, sprzętu elektrycznego i innych zasobów. Wystarczy przymocować tagi do potrzebnych przedmiotów - a najbliższa bramka wyczuje tagi w pobliżu. Wyjątkowo przydatne w logistyce magazynowej – niech Twój ładunek poinformuje Cię, gdy tylko trafi do magazynu.

  Ważne: Po odpakowaniu urządzenia, produkt jest ustawiony w fabryczny tryb uśpienia. W tym trybie wszystkie komponenty są wyłączone, a MCU przechodzi w stan najgłębszego uśpienia. Bieżący pobór jest zredukowany do minimum, więc jest to preferowany tryb, gdy znacznik jest przechowywany i/lub nieużywany. Aby wyjść z tego trybu należy przyłóżyć magnes do krawędzi tagu (tam, gdzie znajduje się przełącznik magnetyczny) i przytrzymać go przez 3-10 sekund, aż dioda LED zgaśnie. Następnie tag wychodzi z trybu uśpienia i wchodzi w tryb reklamowy.
   
  W trybie reklamowym tag będzie emitował pakiety reklamowe Bluetooth. Domyślnie pakiety reklamowe MikroTika są wysyłane co 5 sekund. Można to zmienić w trybie konfiguracji. Wejście do trybu konfiguracji możliwe jest tylko z trybu ogłoszeniowego poprzez przyłożenie magnesu do przełącznika magnetycznego jak w procedurze uśpienia fabrycznego. Po przyłożeniu magnesu na 5-10 sekund dioda LED zgaśnie i tag wejdzie w tryb konfiguracji. Jeśli przyłoży się magnes na dłużej niż 15 sekund lub nie połączy się z tagiem za pomocą aplikacji konfiguracyjnej, powróci on do trybu reklamowego.
   
  Gdy urządzenie po raz pierwszy budzi się z fabrycznego uśpienia, ma domyślną konfigurację:

  Configuration parameter
  Setting/value
  Advertising packet format
  MikroTik
  Advertising interval
  5.0 seconds
  Angle Threshold/Tilt trigger
  60°
  Freefall Threshold/Accelerometer trigger
  156.25 mg
  Wakeup Threshold/Wakeup trigger
  1.0 mg
  Bandwith Filter
  0.8 Hz
  Low noise filter
  disabled
  Tx Power
  4 dBm

  Magnes jest używany na kontaktronie do zmiany trybów pracy taga, jak opisano powyżej. Jak tylko magnes zostanie wykryty (aktywowany kontaktron), dioda zacznie migać przez następne 5 sekund (pierwsze 5 sekund), a następnie przestanie. Pomoże Ci określić, że minęło 5 sekund i możesz usunąć magnes, aby przejść do trybu konfiguracji.

  Najważniejsze cechy:
  • BLE (Bluetooth Low Energy) 5.2 z Silabs BG22
  • Telemetria iBeacon, Eddystone, MikroTik
  • Wbudowany czujnik temperatury
  • Wbudowany akcelerometr
  • Wbudowana bateria 550 mAh, która wystarczy na lata
  • Aktywowany magnesem
  • Zarządzany przez aplikację MikroTik Beacon Manager
  TG-BT5-OUT
  Pamięć RAM
  32 KB
  Pamięć przechowywania
  512 KB FLASH
  Wersja Bluetooth
  5.2
  Zysk anteny
  1.5 dBi
  Szerokość wiązki
  360°
  Czujnik
  akcelerometr, czujnik temperatury
  Bateria
  550 mAh
  Żywotność baterii
  5-15 lat (format dla MikroTik, 1s/5s interwał czasowy)
  Mocowanie
  Za pomocą opaski plastikowej lub śrub M3
  Dokładność czujnika temperatury
  ±0.5°C (typ)
  Aktywacja magnesem
  Tak
  Monitorowanie i rejestrowanie stanu
  Tak
  NFC z zakodowanym numerem seryjnym
  Tak
  Opcjonalnie szyfrowanie AES
  Tak
  Montaż śrubowy
  Tak
  Wymiary
  38 x 32 x 16 mm
  Obsługiwane formaty pakietów Bluetooth
  MikroTik (domyślnie), Eddystone, iBeacon
  Waga
  27g
  Stopień ochrony IP
  IP69k

  Galeria produktu: