|
WSPARCIE TECHNICZNE
0 801 003 092
TWÓJ KOSZYK
Nowości Promocje Wyprzedaże SerwisO firmieKontakt Download Forum Wiedza

 • Części serwisowe
 • Układy scalone, Pozostałe, Gniazda RJ45,
 • Mediakonwertery
 • RS-232/RS-485, VDSL, G.SHDSL,
 • Światłowody
 • Konwertery, Tacki, Akcesoria,
 • Szafy rack 10/19 cali
 • Szafki,
 • Złącza
 • Typu N, Typu UY, Typu SMA,
  Chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym sklepie?

  D-Link DES-1210-28P
  1 152,90 zł
  937,32 zł netto

  Dostępność: dostępne
  Producent: D-Link

  szt:  Najtańsza dostawa: (pokaż wszystkie)
 • DHL (przedpłata) - 18,00 zł

 • D-Link DES-1210-28P to 24-portowy zarządzalny przełącznik Smart Fast Ethernet PoE z 2 gigabitowymi portami Ethernet i z 2 gigabitowymi portami Combo SFP, chłodzony trzema wentylatorami.

  Switch łączy ze sobą zaawansowane zarządzanie i funkcje bezpieczeństwa, co stanowi o jego wysokiej wydajności. Obsługa zarządzania i konfiguracji IPv6 gwarantuje ochronę sieci po aktualizacji z IPv4. Przełącznik jest zgodny ze standardem IEEE 802.3af oraz IEEE 802.3at. 24 porty PoE umożliwiają zasilanie urządzeń wyposażonych w PoE, takich jak bezprzewodowe punkty dostępowe, kamery sieciowe i telefony IP bezpośrednio przez kabel Ethernet. Urządzenie posiada zaawansowane opcje zarządzania m.in. SNMP, Web Management, D-Link Network Assistant Utility oraz Compact Command Line. Switche z rodziny DES-1210 firmy D-Link przeznaczone są dla małych i średnich firm, a także jako przełączniki brzegowe dla dużych przedsiębiorstw.
   
  Przełącznik daje pełną kontrolę nad siecią i eliminuje konieczność jej kosztownej przebudowy, dzięki gigabitowym oraz ethernetowym portom umożliwiającym podłączenie kabli CAT5/5E/6. Wszystkie porty są wyposażone w funkcję automatycznej negocjacji MDI/MDIX, dzięki czemu nie zachodzi konieczność krosowania kabli lub portów uplink.
   
  Switch został wyposażony w rozbudowany zestaw funkcji warstwy 2, obejmujący IGMP Snooping, Port Mirroring, Spanning Tree oraz Link Aggregation Control Protocol (LACP). Funkcja Flow Control IEEE 802.3x umożliwia bezpośrednie połączenia serwera z przełącznikiem, co przekłada się na szybkie i stabilne transfery danych. Loopback Detection oraz Diagnostyka Połączeń Kablowych to narzędzia służące do utrzymywania sieci. Loopback Detection automatycznie wykrywa pętle i zamyka zainfekowane porty, natomiast Diagnostyka Połączeń Kablowych pomaga zdiagnozować jakość kabla miedzianego i określić rodzaj błędu.
   
  Przełącznik DES-1210-28P obsługuje Auto Surveillance VLAN (ASV) i Auto Voice VLAN, przeznaczone do zastosowań monitoringu i rozwiązań VoIP. Auto Surveillance VLAN (ASV) to technologia łączącą transmisję danych i strumieni wideo systemu nadzoru. Konsolidacja transmisji danych wideo i audio w wydzielonej sieci zmniejsza koszty utrzymania wydzielonych obiektów. ASV zapewnia również wysoką jakość wideo w czasie rzeczywistym z monitoringu bez względu na przesyłanie innych danych. Natomiast Auto Voice VLAN rozszerza usługę VoIP przez automatyczny routing danych z dźwiękiem z telefonów IP do dedykowanej sieci VLAN. Wysoki priorytet i dedykowana sieć VLAN zapewniają wysoką jakość i bezpieczeństwo ruchu VoIP. Oznaczenie DCSP w pakietach Ethernet umożliwia przypisanie do ruchu sieciowego usług z różnych poziomów. W efekcie pakiety głosowe i wideo mają pierwszeństwo przed innymi pakietami. Dodatkowo, kontrola przepustowości umożliwia administratorom sieciowym zarezerwowanie przepustowości dla ważnych funkcji, które mogą wymagać większej przepustowości lub wyższego priorytetu.
   
  O bezpieczeństwo sieci dba innowacyjna funkcja Safeguard Engine D-Linka, która chroni przed zalaniem danymi spowodowanym przez ataki wirusów. Switch wspiera także uwierzytelnienie przez serwer RADIUS, dzięki czemu jedynie zweryfikowani użytkownicy mogą się zalogować do sieci. Dodatkowym zabezpieczeniem jest Lista Kontroli Dostępu (ACL), dzięki której chroniona jest wewnętrzna sieć. Funkcja Spoofing Prevention protokołu ARP pomaga w ochronie przed atakami, które mogą pozwolić intruzowi na przejęcie ruchu użytkownika.
   
  DES-1210-28P posiada wiele opcji zarządzania. Narzędzie Network Assistant Utility D-Linka umożliwia administratorom zdalną kontrolę sieci do poziomu portu. Network Assistant Utility pozwala wykryć wszystkie przełączniki zarządzalne Smart D-Linka w tym samym segmencie sieci warstwy 2. To narzędzie zwalnia z konieczności zmiany adresów IP komputerów PC użytkowników, a jednocześnie ułatwia i przyspiesza wstępną konfigurację przełączników zarządzalnych Smart. Przełączniki znajdujące się w tym samym segmencie sieci warstwy 2, które zostały podłączone do komputerów użytkowników, są widoczne i dostępne. Dzięki temu można przeprowadzić zaawansowaną konfigurację przełączników i wprowadzić podstawowe ustawienia w wykrytych urządzeniach, łącznie ze zmianą haseł i aktualizacją oprogramowania systemowego. Przyjazny i intuicyjny interfejs zarządzania, oparty na webowym interfejsie, umożliwia sieciowym administratorom zdalną kontrolę sieci do poziomu pojedynczego portu. Przełącznik został też wyposażono w narzędzie Command Line Interface (CLI), dostępne przez Telnet. D-View 6.0 to sieciowy system zarządzający umożliwiający centralne zarządzenie dostępnością, niezawodnością, odpornością oraz bezpieczeństwem sieci. Dla większej elastyczności i oszczędzania energii, DES-1210-28P integruje nową funkcję Time-Based PoE, która wyłącza zasilanie, gdy nie jest potrzebne, na przykład, w nocy lub w weekendy. Oznacza to, że urządzenia zasilane PoE, które byłyby zawsze włączone, można wyłączyć centralnie, oszczędzając energię i pieniądze.

  Typ obudowy
  Do szaf RACK
  Zarządzanie
  Zarządzalny L2
  Dostęp
  Przeglądarka WWW (GUI)
  Wiersz poleceń (CLI)
  SNMP v1/v2c/v3
  RMON
  Telnet
  Architektura sieci
  Fast Ethernet
  Całkowita liczba portów
  28
  Rodzaje wejść / wyjść
  24x RJ-45 10/100 Mb/s
  2x RJ-45 10/100/1000 Mb/s
  2x Combo port BASE-T/SFP
  Power over Ethernet (PoE)
  PoE 802.3af (PSE) do 15.4W
  PoE+ 802.3at (PSE) do 30W
  Liczba portów PoE/PoE+
  24
  Obsługiwane standardy
  IEEE 802.3 IEEE 802.3u IEEE 802.3x IEEE 802.3z IEEE 802.3ab
  Rozmiar tablicy MAC
  8 k
  Liczba grup VLAN
  256
  Przepustowość
  12,8 Gb/s
  Flash Memory
  16 MB
  Maksymalny pobór mocy
  240 W (z PoE)
  17.9W (bez PoE)
  MTBF
  244140 h
  Dodatkowe informacje
  Automatyczne krosowanie portów (Auto MDI-MDIX) QoS VLAN
  Chłodzenie
  3 wentylatory
  Wymiary
  44 x 440 x 250 mm

  Galeria produktu:

        
 • DES_1210_Series_Datasheet_EN_EU.pdf (0.43 MB) - Karta produktu DES-1210-28P